Jste zde

El Dahar

Dahar - původní Hurghada


Nejstarší částí letoviska Hurghada je tzv. El Dahar, nebo někdy také zkráceně Dahar. Právě na jeho místě se nacházela původní malá rybářská vesnička Hurghada předtím, než se rozrostla v dnešní rozsáhlé turistické letovisko. V samotném centru Daharu leží typický arabský souk, v jehož středu najdete mešitu sloužící turistům jako  dobrý orientační bod ve změti malých křivolakých uliček tržiště. Samozřejmě i na tomto místě obchodníci přizpůsobili svou nabídku především turistům a tak zde můžete spatřit obchůdky se suvenýry, koženým zbožím, obuví či zlatnictví. Krámky se zbožím pro místní obyvatele najdete v těch nejvíce zastrčených uličkách, které jsou mimo hlavní ulice nabízející zboží pro turisty. U mešity, která bývá také nejčastěji místem, v jehož blízkosti zastavují autobusy přivážející hosty ubytované v hotelích mimo centrum Hurghady, najdete několik malých kavárniček, kde můžete ochutnat typickou arabskou kávu či vodní dýmku.


Trh s ovocem a zeleninou


Původní zůstal ale trh s ovocem, zeleninou a masem, které se nachází na druhé straně za větší komunikací (vedoucí z Hurghady směrem na El Gounu a dále do Káhiry) v blízkosti kruhového objezdu při výjezdu z Hurghady. Zde můžete výhodně nakoupit zeleninu, ovoce a koření. Protože jsou ceny na zboží uvedeny v arabských číslicích, je dobré se je předem naučit. To se Vám může vyplatit také při nákupu v některých obchodech v Daharu, nejčastěji v obuvích, kde jsou ceny také uváděny v arabských číslicích.


Mešita v Daharu


Nedaleko tržiště, při výjezdu z Hurghady na El Gounu se nachází nekrásnější mešita v Hurghadě. Vstup do mešity je povolen pouze muslimům. Jinověrci mohou mešitu shlédnout pouze zvenčí, pokud budou mít štěstí, může je hlídač v době mimo modlitby nechat také nakouknout dovnitř a pořídit pár fotografií interiéru.


Kostel v Daharu


Původní malý koptský kostel pocházející z počátku 20. století, který zde stával, byl zbourán a před několika měsíci byla na jeho místě slavnostně otevřena stavba nového kostela. Zatímco původní kostel, který byl skutečně velmi malý a téměř k nenalezení (malá přízemní stavba obehnaná zdí), je současný kostel skutečně velkolepý. Působivý je zejména pohled na kostel při večerním osvětlení.

Hodnocení: 
Průměr: (1 hlas)
TOPlist