Jste zde

Marsa Alam - rozvíjející se letovisko na pobřeží Rudého moře

Marsa Alam je poměrně nové turistické středisko na pobřeží Rudého moře, na jehož místě donedávna stálo pouze několik málo jednoduchých ubytovacích kapacit pro potápěče. Ačkoliv zde bylo v roce 2001 vybudováno mezinárodní letiště, není Marsa Alam zdaleka tak rozvinuté středisko jako např. Hurghada nebo Sharm El Sheikh na Sinajském poloostrově. To je na jednu stranu velkou výhodou pro Marsa Alam, protože místní korálové útesy zatím ještě nejsou tak poničené jako ve výše dvou zmiňovaných střediscích, na druhou stranu Marsa Alam tvoří pouze několik luxusních hotelů s nedostatečnou doprovodnou turistickou infrastrukturou v okolí. Ta na svůj rozvoj teprve čeká. Proto je oblast Marsa Alam vhodná pro turisty, kteří vyhledávají spíše krásy podmořského světa či výlety do okolí než pro ty, kteří rádi každý večer vyráží do víru turistického velkoměsta za zábavou.

Ačkoliv je v Marsa Alam mezinárodní letiště, ne všechny cestovní kanceláře vypravují přímé charterové lety přímo do Marsa Alam. Někteří své hosty přepraví na letiště v Hurghadě, odkud je dále čeká několikahodinový transfer do hotelu v Marsa Alam. To bývá problém zejména při zpáteční cestě na letiště, kdy se vyjíždí s dostatečnou časovou rezervou od hotelů cca 6 až 5 hodin předem. Informujte se proto na tuto skutečnost u své cestovní kanceláře ještě před odletem, abyste se následně vyhnuli zklamání.

Hotely v Marsa Alam leží vždy v první pobřežní linii, ale možná tomu za pár let bude jinak, místní totiž věří, že se v průběhu několika let Marsa Alam vyrovná svou velikostí Hurghadě nebo Sharm El Sheikhu. Při vstupu do moře se nachází korály, proto najdete u hotelových pláží mola, která vedou až za tyto korály a následně můžete sestoupat po žebříku do moře. To však není vhodné pro neplavce a malé děti, protože na těchto místech již bývá větší hloubka. V hotelech v oblasti Marsa Alam se vždy vyplatí obuv do vody.

Vzhledem ke své poloze v blízkosti obratníku Raka a vyšším teplotám vduchu i v zimních měsících, je Marsa Alam vhodný pro celoroční dovolenou. Na druhou stranu i když je zde tepleji než ve více než dvě stě kilometrů severně vzdálené Hurghadě, koupání v moři v lednu a v únoru je vhodné jen pro otužilé.

V Marsa Alam není žádné centrum, ale můžete se vydat do městečka El Quiser a posedět v některé z kaváren na břehu moře.

Port Ghalib

Podstatně jiného rázu je uměle budované městečko  Port Ghalib, které má svůj vlastní jachetní přístav, pobřežní promenádu s kavárnami a restauracemi. V Port Ghalibu najdete také tři luxusní hotely sítě Intercontinental. Najdete zde tenisové kurty, minigolf, diskotéku či spa. Svým hostům nabízí výlety do pouště, Luxoru či na moře.

Hodnocení: 
Průměr: (7 hlasů)
TOPlist