Jste zde

Vízum do Egypta

Pro občany České republiky platí pro vstup na území Egypta (Egyptské arabské republiky) vízová povinnost. Cena víza do Egypta je 15 USD za osobu.


Vstupní egyptská víza ve výši 15 USD platí také děti mladší 15 let, pokud cestují na vlastní pas. Za vízum neplatí děti mladší 15 let, které cestují na pas rodičů.


Kde získat vízum?  • u cestovní kanceláře, u které si kupujete zájezd (také prostřednictvím cestovní agentury), ta si za vyřízení víza účtuje manipulační poplatek. Za vízum přes cestovní kancelář zaplatíte zhruba 400 - 850 Kč (podle cestovní kanceláře).

  • osobně na Velvyslanectví Egyptské arabské republiky v Praze - rovněž včetně poplatku

  • na kterémkoliv mezinárodním letišti v Egyptě - v bance v příletové hale - cena 15 USD

Pokud si budete chtít koupit vízum sami na letišti v Egyptě, je lepší mít s sebou připravené dolary příp. eura odpovídající hodnoty. V těchto bankách totiž vrací již v egyptských librách. Banky na letišti jsou rovněž první možností, kde si můžete směnit egyptskou měnu.


Platnost pasu


Podle údajů Ministerstva zahraničních věcí České republiky, je nutno, aby pas byl platný ještě 6 měsíců po návratu z Egypta. Pokud plánujete svou dovolenou s předstihem, nezapomeňte si zkontrolovat platnost Vašeho pasu. V nouzových případech je možné vyřízení tzv. rychlopasu, jehož platnost je 6 měsíců, což znamená, že nesplníte výše uvedenou podmínku. Zatím jsme se nesetkali s tím, že by v těchto případech nepustili turisty do Egypta. Nicméně ještě jednou uvádíme, že se jedná o nouzové řešení.


Vstupní přihlašovací karta do Egypta


Po přistání na mezinárodním letišti v Egyptě je zapotřebí vyplnit tzv.vstupní přihlašovací kartu. Pokud ji nedostanete od palubního personálu letadla, můžete si ji vyzvednout v příletové hale. Jedná se o malou kartičku, na které je zapotřebí vyplnit základní údaje. Návod na vyplnění této karty (originál je v arabském a anglickém jazyce)většinou najdete v materiálech, které dostanete od své cestovní kanceláře na letišti (tj. spolu s letenkami, ubytovacím poukazem, dokladem o pojištění atd.). Tento vzor nevyhazujte a uschovejte si ho až do odletu z Egypta, kdy budete muset vyplnit odletovou kartu ze země, která je téměř shodná jako karta vstupní.

Hodnocení: 
Průměr: (14 hlasů)
TOPlist