Jste zde

Cayo Coco - ráj Karibiku

Ostrov Cayo Coco je jedním z nejkrásnějších míst Kuby. Nachází se v provincii Ciego de Avila a Camaguey, která leží přibližně 450 km od Havany. Cayo Coco je oblíbeným turistickým cílem, je označován jako ráj Karibiku. Na ostrově najdeme více než 20 km dlouhých písečných pláží s křišťálově čistou vodou.

Uprostřed dvacet dva kilometrů širokého ostrova se nachází nevysoký kopec, ze kterého je nezapomenutelný pohled na okolí. V severní části ostrova se nachází několik luxusních hotelů nabízejících svým hostů stravování systému all-inclusive. Žádný hotel zde nebyl postaven před rokem 1992, kdy se zde začal rozvíjet turistický ruch. V posledních letech se začínají stavět další hotely na západních a východních plážích ostrova. Nenajdete zde však žádné prázdninové vesničky či města.


Mezi nejkrásnější pláže Cayo Coco patří Playa Las Coloradas (v severní části ostrova, hotely Melia Cayo coco, Sol Club Cayo Coco, dlouhá písečná pláž se slunečníky a lehátkami, s pozvolným vstupem do moře a příjemně teplou vodou, vhodné pro malé děti), Playa Larga (vzdálená asi 3 km od pláže Coloradas, průzračná čistá voda, hotelové komplexy, větší množství turistů, i neubytovaní turisté mají přístup na pláž zdarma, za příplatek 600 Kč mohou využívat i all inclusive systém) a Playa Las Flamencos (severozápad ostrova, vícer než tři kilometry dlouhá, menší počet turistů na pláži). Ostrov není jen rájem vyznavačů vodních sportů a plážových "povalečů", ale také milovníků zvířat a ptáků. Mimochodem ostrov získal svůj název podle bílého ibise, kterému se zde říká "coco". Početné zastoupení na ostrově mají leguáni.


Ve středu ostrova Cayo Coco leží rekonstruovaná kubánská vesnička Sitio la Guira, jejímž účelem je přiblížit turistům ubytovaným na ostrově život Kubánců. Místní domky jsou postaveny z palmového listí. K dispozici je i restaurace nabízející typická kubánská jídla.


V nabídce hotelových komplexů najdete několik typů vyjížděk na koni, od těch krátkodobých v nejbližším okolí hotelu, až po několikahodinové vyjížďky do vnitrozemí Cayo Coco. Pronajmout si můžete na několik hodin také malou loďku (samozřejmě i s kapitánem) a vydat se na otevřené moře na rybolov. Cayo Coco je také rájem všech potápěčů. U ostrova se totiž nachází jeden z nejdelších korálových útesů na světě. Za jeden ponor zaplatíte přibližně 600 Kč. Potápěčská centra nabízí také PADI kurzy, které vyjdou přibližně na 5000 Kč.

Hodnocení: 
Průměr: (1 hlas)
TOPlist