Jste zde

Cayo Largo

Ostrov Cayo Largo charakteristický svými nádhernými písečnými plážemi leží asi 140 km východně od ostrova Isla de la Juventud. Ostrov Cayo Largo není příliš velký (je dlouhý asi 20 km), nachází se na něm několik hotelů, které nabízí svým klientům nejčastěji ubytování typu "all inclusive". Je oblíben zejména u kanadských a evropských turistů.


První zahraniční turisté začali na ostrov Cayo Largo létat na konci 70. let minulého století, kdy zde byly postaveny první hotely. Od té doby byl považován za jedno z nejkrásnějších turistických středisek v Karibiku. Příliv turistů se na pár měsíců zastavil po roce 2001, kdy ostrov zasáhl ničivý hurikán Michelle.


Ostrov Cayo Largo má své vlastní mezinárodní letiště (Vilo Acuna). Vzhledem k velikosti ostrova nepřesahuje transfer z letiště do hotelů nepřesahuje 30 minut (pokud ovšem v autobuse budou klienti ubytováni ve stejném hotelu). Jediné pravidelné spojení ostrova s pevninou jsou pravidelné letecké linky na trase Havana - Cayo Largo. Pravidelné lodní spojení s pevninou ani s ostrovem Isla de La Juventud bohužel neexistuje, což je na druhou stranu výhoda pro místní jachtaře (ostrov má svůj jachtařský přístav), kteří tak mohou se svými jachtami ničím nerušeni brouzdat vody Karibského moře. Taktéž potápeči při svých ponorech objeví velké množství podmořské fauny a flóry.


Velkou část ostrova si můžete prohlídnout během svých procházek či můžete využít autobusu (zdarma), který během dne jezdí mezi jednotlivými hotely. Prostřednictvím hotelové recepce si také můžete pronajmout malý moped (auto vzhledem k malé rozloze ostrova nedoporučujeme). Pokud zatoužíte po plavbě podél pobřeží, můžete využít služeb vlastníků motorových člunů.


Hotely na Cayo Largo jsou velmi luxusní a ve většině případů uspokojí nároky i těch nejnáročnějších klientů, což se samozřejmě odráží ve vyšší ceně za ubytování než v ostatních střediscích na Kubě.


Pokud nejste vyznavači plážového povalečství, plážových a vodních sportů (případně hotelových animačních programů) a dáváte přednost kontaktu s místním životem a kulturou, pak na Cayo Largo raději rychle zapomeňte. Jediné místo, které stojí za návštěvu, je vesnice Isla del Sol v západní části ostrova, kde najdete např. banku, restaurace, obchůdky se suvenýry, zajímavé náměstíčko, muzeum a želví farma. Upozorňujeme však na to, že vesnička je "uměle" vybudovaná, život Kubánců zde určitě nepoznáte. V muzeu se můžete seznámit s historií ostrova, asi nejpůsobivější jsou autentické záběry ostrova po hurikánu Michelle. Návštěva želvího muzea zaujme především mladší návštěvníky. V několika nádržích spatříte želvy, které žijí v okolních vodách ostrova. Na ostrově je hned několik nádherných dlouhých písčitých pláží s postupným vstupem do moře.


Pokud se zatoužíte vydat dále na moře, můžete si vybrat ze široké nabídky místních potápěčských center. Ostrov Cayo Largo je oblíbeným místem potápěčů, v jeho blízkosti se nachází korálové zahrady plné ryb, mořských živočichů a korálů. Cena za jeden ponor se pohybuje okolo 300 - 400 Kč. Pokud nejste potápěči a rádi šnorchlujete či jen toužíte podniknout lodní výlet, pak si uričtě zakupte celodenní šnorchlovací výlet k nedalekému ostrovu Cayo Iguana. Cena tohoto výletu je cca 700 Kč (včetně zapůjčení šnorchlovacích potřeb a oběda). Variantně se nabízí i půldenní výlet (bez oběda) za 350 Kč.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist