Jste zde

Matanzas

Matanzas, město, které leží asi 25 km jihozápadním směrem od Varadera, je největším městem stejnojmenné provincie. Je oblíbeným výletním cílem turistů ubytovaných ve Varaderu. Město je často nazýváno "Kubánské Atény", poněvadž odtud pocházela spousta umělců.

Ve městě najdete několik krásných historických budov.


Matanzas má své vlakové nádraží, protože však vlakové spojení je na Kubě ještě méně spolehlivé než autobusové a hlavně hodně pomalé, raději Vám tento způsob dopravy nedoporučujeme. Taxi do města stojí asi 30 Kč. Před nádražím zastavuje také místní autobus, který však nemá, narozdíl od Varadera, žádný pravidelný interval, a tak je pouze otázkou štěstí, zda se Vám podaří autobusem odjet. Od nádraží (a také z jiných míst ve městě) jezdí tzv. coches, nebo-li koňské drožky.


Parque de la Libertad


Parque de la Libertad je jedním ze dvou hlavních náměstí Matanzasu, je postaveno ve španělském stylu. Jeho velkou nevýhodou je to, že kolem náměstí se nenachází restaurace či kavárničky s venkovním posezením. Naštěstí toho na náměstí není příliš mnoho k vidění a tak stačí, když ho rychle projdete. Za zmínku stojí sídlo vlády z druhé poloviny 19. století, které stojí na východní straně náměstí. Na jihozápadní části náměstí se nachází Museo Farmaceutico (vstupné s průvodcem 50 Kč). Muzeum se nachází na místě lékárny založené v roce 1882, která je nejdochovalejší původní lékárnou. Turisté zde mohou vidět zejména původní lékárenské předměty, skleněné nádoby a skleničky s medicínami. Protože se některé léky vyráběly přímo v lékárně, můžete se podívat i do původních knih s recepturami.


Katedrála San Carlos Borromeo


Katedrála se nachází cestou od náměstí k zátoce mezi dvěma nejživějšími ulicemi města. Původní katedrála z konce 17. století byla postavena ze dřeva. Koncem 18. století však byla zcela rekonstruována a dnešní podoba je kamenná. Od této rekonstrukce již k dalším větším udržovacím pracem nedošlo, čemuž odpovídá i současný stav katedrály.


Naproti katedrále stojí Muzeum Deporte Provincial, které zahrnuje pouze jednu místnost, ve které jsou nejrůznější exponáty dokládající úspěchy tamních sportovců.


Mnohem zajímavějším muzeem, které se nachází jen pár desítek metrů od předchozího (hned za Justičním palácem), je Museo Provincial, který obsahuje exponáty dokumentující vývoj celé provincie za posledních dvě stě let. Obdivovat můžete historické obrazy, ale také malou expozici, která popisu pracovní a životní podmínky otroků, kteří pracovali na místních cukrových plantážích a ve mlýnech na zpracování cukrové třtiny.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist