Jste zde

Počasí na Kubě

Kuba leží, stejně jako ostatní ostrovy v Karibském moři, v tropickém podnebním pásmu, střídá se zde období sucha a období dešťů. Průměrná denní teplota je přibližně 25 oC. Taktéž moře mívá většinou více než 23 oC.

Na Kubu po celý rok


Na Kubu po celý rok a jiné podobné slogany najdete v nabídce cestovních kanceláří pořádajících zájezdy na Kubu. Ačkoliv se na Kubu dá jet celoročně, v některých měsících musíte počítat s tím, že počasí nebude to pravé ořechové.


Nejlepší dobou pro návštěvu Kuby je období sucha, tj. měsíce listopad až duben, kdy se teploty pohybují mezi 25 oC a 30 oC. Období dešťů začíná na začátku května a trvá do října. Teplota se pohybuje okolo 26 o. Bývá však velmi vysoká vlhost vzduchu (asi 80%), což způsobí, že se Vám bude zdát, že teploty jsou mnohem vyšší. V období dešťů dochází k velmi výrazným srážkám, které nemusí trvat dlouho. Od začátku září do října oblast postihují orkány a hurikány. Ačkoliv bývají ceny zájezdů v těchto měsících nejnižší, určitě se nevyplatí na Kubu letět.


Ideální pro návštěvu Kuby je tzv. hlavní turistická sezóna (konec listopadu - polovina dubna). Hotely bývají nejvíce obsazeny v době Vánočních svátků, Nového roku a Velikonoc, čemuž samozřejmě odpovídají vyšší ceny za ubytování.


Aktuální počasí v letovisku Varadero


Click for Varadero, Cuba Forecast

Aktuální počasí na ostrově Cayo Coco


Click for Cayo Coco, Cuba Forecast


 

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist