Jste zde

Trinidad

Trinidad je jedním z nejvíce navštěvovanějších měst na Kubě. Stará část města Trinidad je na seznamu kulturních památek UNESCA. V místních úzkých uličkách, do kterých není povolen vjezd automobilů, se můžete procházet celé hodiny a snažit se vstřebat typickou kubánskou atmosféru.

Na místě současného města Trinidad byla postavena malá osada v roce 1513, tj. 21 let poté, co Kolumbus objevil Ameriku. Zakladatelm osady byl dobrodruh a cestovatel Diego Velazquez. Obyvatelé se živili především zemědělstvím, chovem dobytka a těžbou zlata. Za několik let se však zásoby tohoto drahého kovu vyčerpaly a přistěhovalci se z vesničky odstěhovali. Koncem 16. století byla osada často sužována nájezdy pirátů. V 18. století nastal rozvoj cukrových plantáží trvající zhruba 100 let.


U Trinidadu se nachází malé letiště, ze kterého se pohodlně dostanete do města místními (na naše poměry docela levnými) taxíky. Trinidad má také své autobusové (centrum města) a vlakové nádraží (jihozápadní okraj Trinidadu).


Trinidad je často označován jako město muzeí. Většina z nich se nachází ve staré části Trinidadu. Centrem je náměstí Plaza Mayor.


Plaza Mayor


Náměstí Plaza Mayor leží ve středu starého města Trinidad. Téměř celý den je toto náměstíčko plné turistů. Pokud se chcete vyhnout hlavnímu náporu turistů, musíte přijít ještě před sedmou ráno. Náměstí obklopují čtyři hlavní ulice a malé zahrady.


V Muzeu Romantico se můžete seznámit nejen s historií Trinidadu ale i celého ostrova. Pokud máte rádi koloniální styl, určitě budete obdivovat výstavu koloniální nábytku umístěnou hned v několika místnostech.


Muzeum Koloniální architektury rovněž disponuje velkou expozicí domácí kubánské architektury především z doby 18. a 19. století. Kromě toho zde naleznete i sbírku map, obrazů a dalších cenností z celého světa.


Muzeum historie nacházející se jen několik desítek metrů od náměstí sídlí v bývalé aristokratické rezidenci. Také zde najdete několik cenných kousků koloniální nábytku. Historická expozice však není příliš celistvá a návštěvník z ní nemá možnost získat přehled o historii města.


Kostel Iglesia de la Santisima Trinidad


Tento kostel je nejdůležitějším kostelem ve městě. Místní o něm hovoří jako o "Parroquial Mayor". Stojí na místě původního kostela z počátku 17. století, který však byl zničen během velké bouře na počátku 19. století. Současný kostel pochází z konce 19. století, jeho interiér ze století dvacátého. Při pohledu zvenčí není kostel nijak zajímavý a oslńující. Uvnitř kostela můžete obdivovat nádherné nástěnné malby a několik oltárů, z nichž většina byla vytvořena dominikánským mnichem, který se stal na počátku 20. století místním farářem.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist