Jste zde

Dubai

Největší fontánou na světě je fontána "The Dubai Fountain", která se nachází v těsné blízkosti nevyšší stavby světa, budovy Burj Khalifa. První veřejné uvedení fontány do provozu bylo o sedm měsíců dříve než slavnostní otevření Burj Khalify. 

Jumeirah

Jumeirah Beach Park je prvním parkem, který vznikl na území městské čtvrti Jumeirah v Dubaji ve Spojených arabských emirátech. Najdete ho mezi pláží Jumeirah Beach a ulicí Jumeirah Beach Road nedaleko Hiltonu. Tento park, který vznikl v roce 1989, má jako jeden z mála také přístup k moři. To je jedním z hlavních důvodů, proč je právě park Jumeirah Beach tolik oblíbený mezi místními, kteří zde rádi s rodinou tráví víkendy.

Jumeirah Beach

Jumeirah Beach je jedna z nejkrásnějších pláží na pobřeží Perského zálivu. Nachází se v městské čtvrti Jumeirah v emirátu Dubaj. Pokud si jako ideální pláž představíte několik kilometrů dlouhou a desítek metrů širokou pláž s jemným bílým pískem lemovanou palmami a nádhernou průzračnou vodou, pak Jumeirah Beach splní veškerá Vaše očekávání.

Jedno z největších nákupních center na světě


Dubai Mall, který je součástí většího komplexu, do kterého patří např. nejvyšší budova na světě Burj Khalifa, se nachází v centrální části města Dubai, ve vzdálenosti 800 metrů od ulice Sheikh Zayed Road a stanice metra Burj Khalifa. Dubai Mall se hned po svém otevření v listopadu roku 2008 zařadil na seznam největších světových nákupních center.

Dubai Creek

Jednou z oblíbených turistických "atrakcí" v Dubaji je plavba lodí abra po Dubajském zálivu (Dubai Creek). Tuto vodní přepravu využívají kromě zahraničních dělníků stále častěji také turisté. Tyto vodní taxíky spojují dvě hlavní části Dubaji - Bur Dubai a Deiru. Jízda trvá přibližně deset minut a jízdné stojí 1 AED (cca 5 Kč).

Stránky

TOPlist