Jste zde

Ajman - nejmenší z emirátů

Ajman - nejmenší emirát


Emirát Ajman je nejmenším emirátem. Rozprostírá se na západním pobřeží při pobřeží Perského zálivu na ploše o velikosti pouhých 259 km2. Počet obyvatel žijících v Ajmanu je něco málo přes 230 tisíc, to řadí Ajman na čtvrtou pozici mezi Emiráty. Na 16 kilometrech dlouhých písečných pláží se nachází luxusní hotely, s jejichž službami budou spokojeni i ti nejnáročnější klienti.

Rychlá změna Ajmanu


Ještě před několika desítkami let se místní obyvatelé živili především rybolovem a obchodem. Těžba ropy přilákala do Ajmanu finanční investice a v posledních letech se stále více v Ajmanu rozrůstá i cestovní ruch. Z původního rybářského přístavu hlavního města se postupně stal moderní přístav mezinárodního významu. V Ajmanu se nachází podobně jako v Dubai či Abu Dhabi bezcelní zóna.


Ajman - stejnojmenné hlavní město


Hlavním městem emirátu Ajman je stejnojmenné město - Ajman. To se nachází pouze 8 kilometrů od hranic se sousedním emirátem Sharjah a rovněž do Dubaje je z Ajmanu blízko. Cesta dlouhá 10 km trvá díky častým dopravním zácpám přibližně 15 až 20 minut.


Kam se podívat?


Žádný z návštěvníků Ajmanu by neměl vynechat starou pevnost v centru města Ajman (Centrální náměstí) postavenou v 18. století, která sloužila jako sídlo panovnického rodu. Na začátku 90.let minulého století po rozsáhlé rekonstrukci bylo v pevnosti otevřeno Muzeum Ajmanu, které má jedny z nejcennějších sbírek v celých Spojených arabských emirátech. Za návštěvu určitě stojí i některé z nákupních center, ve kterých lze zakoupit i alkohol. Ajman je totiž jediným emirátem, ve kterém je alkohol volně prodejný. Milovníci koupání by si neměli nechat ujít příležitost vykoupat se na některém místě nádherné písečné pláže táhnoucí se od města Ajman až po emirát Sharjah. Podle některých je právě na tomto úseku moře nejprůzračnější a jeho barva je nádherně azurově modrá. Půvabnost podtrhují široké písečné pláže s bílým pískem.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist