Jste zde

Počasí ve Spojených arabských emirátech

Spojené arabské emiráty se nachází na obratníku Raka a celoročně zde panuje teplé počasí. Slunce svítí převážnou část roku a déšť bývá jen ojedinělý v zimních měsících. Neprší často, deště bývají velmi krátké, ale na druhou stranu také velmi intenzivní.

Nejvhodnějšími měsíci pro návštěvu Spojených arabských emirátů jsou konec října až začátek května. V té době jsou v emirátech příjemné teploty. Ty denní šplhají k 30oC, v prosinci a v lednu k 25oC, minimální noční teploty jsou 13oC.


V letních měsících (květen až říjen) bývá naopak velmi teplo. Denní teploty dosahují cca 35oC, v červenci a sprnu až 40oC, někdy i více. To vše samozřejmě ve stínu. Neochladíte se ani v noci, kdy bývá přes 30oC.


V Emirátech jsou v létě nejen vysoké teploty, ale na pobřeží Perského zálivu také vysoká vlhkost vzduchu, která v létě dosahuje téměř 100%. Ta způsobí, že budete mít pocit, že teplota je minimálně o 10 - 15 oC vyšší. Místní v tomto období většinou ani nevychází z klimatizovaných místností.


Toto období proto není vhodné pro kardiaky, astmatiky či jinak nemocné turisty. Hlavním letním měsícům by se měli vyhnout v podstatě všichni, protože i ten, který má opravdu rád teplo a sluníčko, si nedokáže představit, jaké je v Emirátech horko. Cestovní kanceláře většinou nabízí v této době velmi levné zájezdy, protože hotely nebývají obsazeny ani ze 30 %. Mimochodem, teplota moře v létě je asi 36oC. Takže jediná možnost jak se zchladit je koupání v hotelových bazénech, ve kterých bývá udržována příjemná teplota pod 28oC.


Aktuální počasí v Dubai


Click for Dubaj, UAE Forecast Počasí ve Spojených arabských emirátech je vhodné pro celoroční dovolenou. I v zimním období zde teploty dosahují přes 20 °C. Nejvyšší teploty jsou samozřejmě v letních měsících, kdy se rtuť teploměru šplhá přes 40 °C. Vysoké teploty často doprovází také vysoká vlhkost vzduchu, která na pobřeží Perského zálivu dosahuje mnohdy téměř 100%. Z tohoto důvodu není vhodná návštěva Emirátů v letních měsících pro osoby s onemocněním srdce či cév.


Pobyt v letních měsících bude náročný  i pro ty, kteří špatně snáší vysoké teploty. Je třeba počítat s tím, že je zde v době letních prázdnin mnohem tepleji než v Egyptě, kde jsou vysoké teploty dobře snášeny i vlivem mírného větru a nízké vlhkosti vzduchu. Nejvhodnější doba pro návštěvu Emirátů je konec září až začátek května. Dešťové srážky jsou v letních měsících velmi ojedinělé, v zimním obdobím naopak nejsou ničím vyjímečným. Deště bývají mnohdy nárazové a intenzivní.

Hodnocení: 
Průměr: (2 hlasy)
TOPlist