Jste zde

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty jsou jednou z nejnavštěvovanějších zemí arabského světa. Nachází v jihovýchodní části Arabského poloostrova v jihozápadní Asii. Spojené arabské emiráty sousedí se třemi zeměmi: na východě s Ománem, na jihozápadě se Saudskou Arábií na západě s Katarem. Severní pobřeží Spojených arabských emirátů omývají vody Perského zálivu a východní pobřeží vody Ománského zálivu.

Podél pobřeží se nachází mnoho malých neobydlených ostrovů, které bývají označován za ráj místních zbohatlíků a turistů, kteří se na některé z ostrovů mohou podíívat během různých fakultativních výletů. Kromě těchto přírodních ostrovů se podél pobřeží budují nové umělé ostrovy.


Rozloha Spojených arabských emirátů je přiblizně 83 600 km2. Žije zde 4 880 tisíc obyvatel (podle sčítání v roce 2006). Průměrná hustota osídlení je 60 obyv./km2.


Nejvyšší horou země je Jebel Tibor - 1 527 m.


    Spojené arabské emiráty jsou federací sedmi suverénních emirátů:
  • Sharjah (Šardžá)

  • Ajman (Adžmán)

  • Umm al-Qaivwain (Um al Kuvajn)

  • Ras al-Khaimah (Rás al Chajma)

  • Dubai

  • Fujairah (Fudžarja)

V čele každého emirátu stojí šejk se svou rodinou, kteří tvoří ve svém zemí absolutistickou monarchii. Jednotlivé emiráty jsou na sobě nezávislé, panovník v nich má svou svrchovanou moc.


Hlavním městem Spojených arabských emirátů je Abu Zabí. V čele všech emirátů stojí šejk Kalifa bin Zayed Al Nahyana, s jehož podobiznou se setkáte na každém kroku.


Nejznámějším městem je samozřejmě Dubai. Spojené arabské emiráty jsou proslavané bohatstvím svých panovníků, velkolepými stavebními projekty a luxusními ubytovacími středisky. Díky domácím a zahraničním investicím jsou označovány za jednu z nejrychleji se rozvíjejících zemí na světě. Stále populárnější jsou také pro zahraniční turisty, kteří sem přijíždější nejčastěji od října do začátku května.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist