Jste zde

Umm Al-Quwain

Umm Al-Quwain - emirát s dlouhými písečnými plážemi


Přemýšlíte kam vyrazit za exotickou, ale přesto cenově dostupnou dovolenou? Toužíte se koupat na plážích, kde není hlava na hlavě jako např. v Chorvatsku? Pak možná emirát Umm Al-Quwain, druhý nejmenší ze sedmi emirátů tvořících Spojené arabské emiráty, může být pro Vás tou správnou volbou.


Emirát na pobřeží Perského zálivu


Emirát Umm Al-Quwain se rozkládá na ploše přibližně 800 km na pobřeží Perského zálivu, mezi emiráty Ras al Khaimah a Ajman, který je ještě o něco menší než emirát Umm Al-Quwain. Název Umm Al-Quwain znamená v překladu Matka dvou sil (mějme na mysli pevninu a moře), což zřejmě odráží původní rybářskou tradici tohoto jedinečného místa.  Emirát nabízí svým hostům koupání na krásných písečných pláží s pozvolným vstupem do moře. Nabízí také nejrůznější možnosti sportovního a zábavního vyžití volného času. V Emirát Umm Al-Quwain se nachází mimo jiné největší aquapark na světě. Na místech mimo hotelové komplexy a atrakce pro turisty můžete stále pozorovat původní styl života jeho obyvatel. Budete-li mít příležitost, určitě si prohlédněte některou z malých vesniček, budete unešeni.


Hotely v Umm Al-Quwain


V tomto emirátu se nenachází mnoho hotelů. Nejznámějším hotelem, který mají v nabídce naše cestovní kanceláře je hotel Umm Al-Quwain (nebo-li Umm Al-Quwain Beach). To je také jednou z příčin, proč si emirát zachoval svůj původní ráz a téměř neporušenou přírodu. Výstavba dalších hotelových komplexů při přibližně 40 kilometrů dlouhém pobřeží je otázkou nejbližší budoucnosti.


Počasí v Umm Al-Quwain


Počasí je podobné jako v ostatních emirátech na pobřeží. V zimních měsících dosahují teploty přibližně 25 °C - 27 °C. Naopak v létě, kdy zde bývá i vysoká vlhkost vzduchu, přesahují 40 °C. Nejlepší doba pro jeho návštěvu je od února do května a od konce září do prosince.


Doprava v Umm Al-Quwain


Protože pro emirát není turistika příliš významná, nenajdeme zde mezinárodní letiště. Klienti cestující do Umm Al-Quwain musí využívat letiště okolních emirátů. Místní veřejná doprava neexistuje. Jedinou možností přepravy, na naše poměry docela levnou, je jízda taxíkem. Taxíkem se můžete přepravovat nejen po emirátu Umm Al-Quwain, ale i do dalších emirátů.


Město Umm Al-Quwain


Stejnojmenné hlavní město, dříve malá rybářská vesnička, dnes centrum mnoha bankovních institucí, se rozkládá mezi mořem a hlubokým zálivem, který odedávna poskytoval útočiště místním rybářům. Přímo ve městě, mezi mořem a zálivem, můžete navštívit malé muzeum, které Vás seznámí s historií tohoto místa. S historií místa, jehož obyvatelé se živili rybolovem a stavbou lodí "dhou", jejichž tradiční výrobu můžeme spatřit v přístavu. Nedaleko přístavu se nachází Marine Research Centre (námořní výzkumný ústav), jehož součástí je i akvárium.


Ostrovy Umm Al-Quwain


Východně od poloostrova se nachází v laguně při pobřeží několik nádherných písečných ostrůvků obklopených mangrovníky. Největším ze sedmi ostrůvků je Al Sinniyah a lze ho, stejně jako některé další, spatřit z pevniny ze starého města. Voda v laguně dosahuje pouze malé hloubky a tak je tato oblast rájem rybář a pozorovatelů ptáků.  


Aquapark Dreamland


Nejznámější stavbou na území emirátu Umm Al-Quwain je největší aquapark na světě.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist