Jste zde

Víza do Spojených arabských emirátů

Pro občany České republiky platí pro vstup do Spojených arabských emirátů vízová povinnost. Česká republika není na seznamu států, jejichž občané mohou získat vízum při příletu na letiště ve Spojených arabských emirátech. Víza musí být vyřízena vždy před odletem.

Nejbližší velvyslanectví Spojených arabských emirátů se nachází ve Vídni. Tam však víza pro turistické pobyty pro naše občany vydávají pouze ve výjimečných případech. Přímo v naší republice můžete požádat o vyřízení víza příslušnou leteckou společnost či cestovní kancelář. Řada cestovních kanceláří nabízející zájezdy do Emirátů, Vám také zprostředkuje se zakoupením zájezdu i vyřízení víza. Za to si samozřejmě cestovní kanceláře účtují manipulační poplatek. Cena za vízum do Emirátů se nejčastěji pohybuje okolo 2000 Kč.

Pokud budete cestovat do Emirátů individuálně či s německou cestovní kanceláří, pak můžete požádat o vyřízení víz leteckého přepravce Emirates Airlines či cestovní agentura Asiana. Turistické vízum je platné 60 dnů od jeho vystavení na max. dobu pobytu 30 dnů. U cestujících s izraelským pasem hrozí, že jim nebude povolen vstup na území Emirátů.

Více informací naleznete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist