Jste zde

Ras Al-Khaimah - nejlevnější emirát

Nejsevernější emirát


Ras al-Khaimah je často označován jako nejzelenější emirát. Je také nejlevnějším emirátem, alespoň co se týká většiny jeho ubytovacích kapacit. Ras al-Khaimah je nejsevernějším emirátem, na severu hraničí s Ománem. Jeho vzdálenost od Dubaje je často označována jako největší "nevýhoda" tohoto emirátu.

Je to však relativní, protože cesta do centra Dubaje mimo dopravní špičku netrvá více než hodinu.


Ras al-Khaimah - stejnojmenné hlavní město


Ras al-Khaimah je také jméno hlavního města, které se skládá ze dvou částí, a to ze starého města a novější čtvrti zvané Nackheel. V městě žije přibližně 270 tisíc obyvatel. Ve městě jezdí na několika trasách lokální autobusy, které pokračují do menších měst tohoto emirátu. Oblíbené jsou také taxíky, které jsou velmi levné. Nejenom taxíkem, ale i místním busem, se pohodlně dopravíte např. na hranici s emirátem Fujairah či do Jazeerah-al-Hamra, nejstaršího města v Perském zálivu, které si jako jediné ve Spojených arabských emirátech uchovalo svůj původní ráz. Ras al-Khaimah má i své letiště, které leží asi 18 kilometrů od města, ze kterého odlétají letadla do různých koutů světa. Pokud přiletíte do emirátu s českou cestovní kanceláří, přistanete na letišti v Dubaji, které je vzdáleno zhruba 80 km. Ve městě Ras al-Khaimah najdete nové čtvrti s výstavními shopping centry, ale i původní staré uličky, v jejichž tržištích můžete smlouvat o ceny zlata či suvenýrů nebo v ranních hodinách pozorovat rybáře, kteří se snaží prodat svůj právě vylovený úlovek.


Ras al-Khaimah je zkrátka kouzelný


Zatímco pobřeží emirátu Ras al-Khaimah lemují pláže s bělostným pískem a palmami, na druhé straně se zvedají stěny pohoří Hajar se zeleným údolním pásem, který patří mezi nejúrodnější oblasti Spojených arabských emirátů. Nechybí zde ani tolik typická poušť, která na některých místech vytváří nádherné scenérie. Právě její načervenalé písečné duny bývají oblíbeným cílem turistů, pro něž sem cestovní kanceláře pořádají výlety na jeepech.


Kam se podívat


Žádný z turistů určitě nebude chtít strávit celé dny pouze v hotelovém areálu. A Ras al-Khaimah nabízí svým návštěvníkům opravdu široké vyžití. Jednak lze podniknout již výše zmiňovaný výlet do pouště, dále se věnovat vodním sportům, jejichž širokou nabídku najdete téměř v každém hotelu. Emirát nabízí široké nákupní možnosti, ale také malebná zákoutí starobylých částí hlavního města či městečka Jazeerah-al-Hamra. Výlet můžete podniknout i do dalších emirátů a vynechat by určitě nikdo neměl výlet do města Dubai, který pořádají všechny cestovní kanceláře. Příjemným zpestřením dovolené může být také návštěva ohromného zábavního vodního parku Dreamland v sousedním emirátu Umm al-Qaiwain, který je jedním z největších aquaparků na světě. Ras al-Khaimah je také oblíbeným cílem vyznavačů golfu.


Ačkoliv se dosud tento emirát (ve srovnání s ostatními emiráty) vyhýbal megalomanským projektům, i zde začali s prvními plány. Jako první by mělo vzniknout velké lyžařské středisko na úpatí hory Jebel Jais při hranici s Ománem. Ačkoliv je hora vysoká 1903 metrů, teploty v zimě bývají "nad nulou" a proto se počítá s umělým zasněžením. Součástí areálu by mělo být několik sjezdovek a bobová dráha.


Kam za nákupy


Milovníci nákupů si zajisté přijdou na své v některém z několika nákupních center. Nejstarší, největší a nejoblíbenější je Manar Mall (někdy se mu říká Carrefour), který se nachází v samotném centru hlavního města Ras al-Khaimah. Stále více na oblibě získává také Al Hamra Mall nacházející se u oblíbeného hotelového komplexu "Al Hamra", který byl otevřen teprve nedávno.

Hodnocení: 
Průměr: (7 hlasů)
TOPlist