Jste zde

Korfu

Korfu

Acharavi

Acharavi je rušné turistické městečko, oblíbené nejen u českých, ale i zahraničních turistů. Nachází se na severním pobřeží ostrova Korfu. Jeho velkou předností je několik kilometrů dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, která činí letovisko oblíbené zejména u rodin s malými dětmi. Je také centrem severní části ostrava, nachází se zde banky, úřad, pošta. lékaři, ale také velké množství obchodů a menších supermarketů, barů a taverniček. V Acharavi se nachází aquapark.

734 př. Kr. - na ostrově založeno nové město s názvem Korkyra, později přejmenováno na Kerkyra

664 př. Kr. - nezávislost ostrova Korfu na Korintu

229 př. Kr. - počátek nadvlády Římanů

395 - Korfu se stává součástí Byzantské říše

466 - příchod Vandalů na ostrov

Sidari je jedním z nejoblíbenějších, ale také nejkrásnějších letovisek na Korfu. Je největším prázdninovým střediskem na severním pobřeží ostrova. Sidari je oblíbené zejména u anglických cestovních kanceláří a více majetnějších turistů, kterým jsou přizpůsobeny služby v letovisku.

Kdy je nejlépe jet na Korfu?

Jak je vidět z níže uvedené tabulky, nejteplejšími měsíci jsou měsíce prázdninové, červenec a srpen. Dá se říci, že zhruba stejné počasí bývá posledních 10 dnů v červnu a prvních 10 dní v září. Toto období je vhodné pro milovníky koupání, opalování a vodních sportů. Naopak pozdní jaro a začátek léta

Paleokastritsa je jedním z nejoblíbenějších výletních cílů na ostrově Korfu. Podle obyvatel Korfu je druhým nejkrásnějším místem ostrova, hned za Kerkyrou.

Na pobřeží se nachází skalní výběžky, které ho rozdělují do několika malých zátok. K mnohým z nich se lze dostat pouze po moři.

Stránky

TOPlist