Jste zde

Itálie

Řím - věčné město

Řím, aglicky Rome, italsky Roma, je nejen hlavním městem Itálie, ale i jedním z nejznámějších měst světa. Řím, kterému se často říká Věčné město či Město památek, Vás zajisté nadchne a okouzlí natolik, že budete toužit se sem zpět vrátit.

Římské koloseum je jednou z nejvelkolepějších památek celé Itálie. Koloseum se stalo symbolem Říma.

Stavba amfiteátru byla započata za doby Flaviů, v době, kdy se císař Vespasián snažil zahladit co nejvíce stop po císaři Neronovi.

Španělské schody se nachází u Španělského náměstí (Plaza di Spagna) v italském městě Řím. Jejich název je odvozen právě od názvu tohoto náměstí.

Počátky osídlení území okolo Benátek spadají již do dob před starým Římem. Za dob Římanů zde existovalo sice několik osad, ale nejednalo se o husté osídlení. Ke změně došlo teprve ve 4.

První stavba (opevněný hrad) na místě současného Dóžecího paláce pocházela z konce 9. století. Současný palác začal vznikat ve 14. století. Na jeho stavbě se postupně pokračovalo až do 16. století. Nejstarší částí paláce je jeho jižní křídlo, které směřuje na nábřeží. Naopak nejmladší částí je východní křídlo u kanálu Rio Palazzo.

Stránky

TOPlist