Jste zde

Faliraki - nejrozvinutější letovisko na ostrově Rhodos

Středisko Faliraki je nejrozvinutějším turistickým střediskem na ostrově Rhodos. Ne vždy tomu však tak bylo, ještě v šedesátých letech minulého století bylo Faliraki pouze malou vesničkou na východním pobřeží ostrova Rhodos, jejíž obyvatelé se živili převážně rybolovem a zemědělstvím. Již v 70. letech byl na pobřeží postaven první hotel a v dalších desetiletích následovaly další. Dnes zde kromě velkých hotelových komplexů, menších rodinných hotelů či apartmánových domů můžeme najít množství restaurací, kaváren, taverniček a zábavních podniků, které uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších.

Faliraki nabízí také širokou škálu sportovního vyžití, od klasických plážových a vodních sportů až po ty více adrenalinové, jako je paragliding či bungee jumping. Na své si také přijdou milovníci plážového slunění. Centrální převážně písčitá pláž je dlouhá několik stovek metrů a v některých místech široká přes padesát metrů. Její velkou výhodou je pozvolný vstup do moře. Hostům je k dispozici několik taveren a rozsáhlé sportovní zázemí. Nejznámější atrakcí tohoto letoviska je největší aquapark Evropy (viz aquapark Faliraki). Vzhledem k rozvinutému cestovnímu ruchu, který zcela ovlivnil rozvoj tohoto městečka, však návštěvník Faliraki nemá možnost spatřit klasický řecký způsob života. Faliraki však leží pouze 15 kilometrů od města Rhodos, do kterého se můžete dopravit místními autobusy.

Faliraki je vyhledáváno kvůli plážím s pozvolným vstupem do moře především rodinami s malými dětmi, mladí toto středisko upřednostňují díky velkému počtu diskoték, nočních podniků a barů. Každý večer se na promenádě snaží zástupci jednotlivých podniků nalákat prostřednictvím nejrůznějších letáčků k návštěvě právě toho svého zařízení, kterých je ve městě tolik, že určitě v některém z nich najdete místo. Pokud Vás neláká tento způsob zábavy, můžete jen tak procházet městem, sednout si do kavárničky na břehu moře či posedět na pláži za zvuku šplouchajících vln.

Faliraki nenabízí žádné historické památky, nicméně je dobrým výchozím bodem pro výlety do okolí. Kousek za městem se nachází malá vesnice Ladiko rozkládající se při stejnojmenné zátoce, ze které se v posledních letech stává stále více oblíbenější přímořské letovisko. Za jeho písečnou pláží s tavernou se nachází další zátoka s názvem Zátoka Anthony Quinna, pojmenováná podle světoznámého herce, který zde natáčel jeden ze svých filmů.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist