Jste zde

Turecko

Termessos

Termessos je jedním z nejkrásnějších míst Turecka. Nachází se ve vnitrozemí, ve vzdálenosti 35 kilometrů od Antalye. Pokud nepojedete do Termessos v rámci organizovaného turistického zájezdu, můžete si pronajmout auto, jet taxíkem nebo dolmusem směrem ke Korkuteli (a pak taxíkem, které zde obvykle čekají).

Pamukkale

Pamukkale je jedním z nejnavštěvovanějších míst Turecka. Nachází se v jihozápadní části tureckého vnitrozemí a ačkoliv je cesta k němu z letovisek na pobřeží poněkud náročnější, určitě se vyplatí tento výlet podniknout.

Turecko není jen místem, kde se dá celý den ležet na plážích u průzračného moře, ale také zemí, která má velké množství památek. Mezi jednu z nich patří také Kappadokie, oblast ležící ve vnitrozemí Turecka, která je známá svou bizardní krajinou, tvořenou zvláštními skalními útvary.

Aspendos

Aspendos leží v úrodné oblasti necelých 50 kilometrů od Antalye, která byla v dávných dobách nazývána Pamfýlie. Už samotná cesta do Aspendu je zajímavá, lemují ji rozsáhlé bavlníkové plantáže a pohoří Taurus.

Za městskými antickými hradbami se nachází stará historická část města Side. Dostane se sem po cestě přes městskou bránu (vstup nedaleko otogaru). Poblíž brány se kdysi nacházela okrasná kašna, do níž byla přiváděna voda obloukovým akvaduktem z řeky Manavgat. Z kašny pak voda přitékala potrubím do jednotlivých domácností.

Stránky

TOPlist